❤️ Alla hjärtans dag-brunch ❤️
lör 14 feb.
|Tavelsjö Wärdshus
Fira kärleken med en brunch fylld av smaker att dela och njuta av tillsammans. Vi dukar upp ett generöst urval av kallskurna delikatesser som hjort, älg, ren som serveras med en härlig frittata. Ni får även ost och kex, nybakat bröd, marmelad, belgiska våfflor med grädde, kaffe/te och rabarbermust


Tid och plats
14 feb. 2026 11:00 – 15:00
Tavelsjö Wärdshus, Strandvägen 25, 922 62 Tavelsjö, Sweden
Om evenemanget
❤️ Alla hjärtans dag-brunch ❤️
Fira kärleken med en brunch fylld av smaker att dela och njuta av tillsammans.
Vi dukar upp ett generöst urval av kallskurna viltdelikatesser som hjort, älg och renkorv, samt vinkelrökt skinka, noggrant utvalt för att ge en rustik och lyxig känsla. Till detta serveras kökets mjuk och smakrik frittata, krämiga ostar, vispat Wästerbottenssmör, nybakat surdegsbröd, färskost och söt marmelad som balanserar det salta och mustiga.
För den som vill njuta lite extra finns vår belgiska våffla med grädde och sylt – en söt avslutning som passar perfekt på kärlekens dag.
Allt rundas av med nybryggt kaffe/te
Ta med någon du tycker om och låt oss skapa en stund fylld av värme, närhet och riktigt goda smaker. 💕
Din sittning gäller i två timmar från tiden ni anmält.
Biljetter
Brunch
259,00 kr
+6,48 kr biljettserviceavgift
Totalt
0,00 kr
